OkNews.GdzieSzukac.pl
Na bieżąco najważniejsze wydarzenia, z kanałów informacyjnych RSS
Policja.pl - Aktualności

Aktualności

Krew zawsze potrzebna5, 10, a może 15 minut? Tyle wystarczy, by uratować życie drugiemu człowiekowi. Jak tego dokonać? Odpowiedź jest banalnie prosta – oddając krew. Dwa ukłucia, 450 ml krwi naprawdę dają szansę na przyszłość wielu osobom. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie po raz kolejny odpowiedzieli policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.
Tue, 20 Oct 2020 15:00:00 +0200

Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne!Co minutę ktoś potrzebuje krwi. W dobie pandemii z każdym dniem błyskawicznie rośnie zapotrzebowanie na osocze osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Lekarze apelują: jesteście pilnie potrzebni, Wasze osocze może uratować komuś życie!
Tue, 20 Oct 2020 15:00:00 +0200

#JestAkcja - wirtualna rzeczywistość wkroczyła do polskiej PolicjiTo pierwszy taki projekt filmowy w historii naszej formacji. Powstał dzięki współpracy Wydziału Promocji Policji Biura Komunikacji Społecznej KGP i firmy vr360.pl. Cała seria filmów wykonana została w technologii video 360, która pozwala na rejestrowanie rzeczywistości w pełnej sferze, czyli to Ty sam decydujesz, w którą stronę popatrzysz, a dzięki okularom VR dodatkowe, niepowtarzalne wrażenia stają się również Twoim udziałem.
Tue, 20 Oct 2020 14:00:00 +0200

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcęStarszy aspirant Piotr Pięta, funkcjonariusz Policji Ogniwa Wywiadowczo Patrolowego Wydziału Prewencji KP V w Krakowie, wracając po służbie do domu zatrzymał nietrzeźwego kierującego pojazdem osobowym. Mężczyzna miał prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.
Tue, 20 Oct 2020 14:00:00 +0200

Ostrożnie zawierajmy nowe znajomości przez internetZduńskowolscy policjanci ostrzegają przed oszustami poznanymi za pomocą komunikatorów i portali społecznościowych. Przestępcy zyskują zaufanie i sympatię, a następnie nakłaniają do dokonania przelewów na wskazane konta. Trzy kobiety oszukane w ten sposób straciły łącznie niemal 174 tysiące złotych.
Tue, 20 Oct 2020 14:00:00 +0200

Podziękowania za krew ratującą życie AdasiaKilka dni temu mundurowi z Opola oddali krew dla Adasia Wolnickiego spod Krakowa. Historia chorego na białaczkę chłopca wzruszyła policjantów. Postanowili odpowiedzieć na apel rodziców i wsparli leczenie Adasia poprzez honorowe krwiodawstwo. Dla wszystkich, którzy podzielili się bezcennym darem życia, chłopiec przygotował laurkę, a rodzice podziękowania.
Tue, 20 Oct 2020 14:00:00 +0200

Ogromne zaangażowanie policjantów w poszukiwania starszego małżeństwaGorzowscy policjanci intensywnie poszukiwali zaginionego małżeństwa, bo liczyła się każda minuta. Przez całą noc funkcjonariusze ciężko pracowali, by odnaleźć starszych mieszkańców miasta, którzy mieli problem z powrotem do domu. Teren gorzowskich osiedli był sprawdzany przez kilkudziesięciu funkcjonariuszy kilku pionów. Mężczyzna odnalazł się kolejnego dnia rano. Dzięki zaangażowaniu służb i informacji przekazywanej z pomocą mediów kobieta również została odnaleziona i jest pod opieką lekarzy.
Tue, 20 Oct 2020 14:00:00 +0200

Policyjny nos nie zawiódł – policjant po służbie zatrzymał odpowiedzialnego za kradzieżPolicjantem jest się 24 godziny na dobę, nawet po służbie – udowodnił to młodszy aspirant Bartłomiej Grabowski ze sztabu zielonogórskiej komendy. Funkcjonariusz będąc po służbie zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów odzieżowych. Ta historia świadczy także o doświadczeniu, zaangażowaniu i dobremu rozpoznaniu, które policjant zawdzięcza pracy w „patrolówce” oraz jako wywiadowca.
Tue, 20 Oct 2020 13:00:00 +0200

Sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej policjantów zatrzymaniW sobotę podczas meczu piłki nożnej pomiędzy Odrą Wodzisław Śląski a drugą drużyną GKS-u Tychy, który odbywał się bez udziału publiczności, grupa kilkunastu osób postanowiła zaprotestować przeciwko obostrzeniom, jakie obowiązują obecnie na terenie całego kraju. W związku z niestosowaniem się do obowiązujących przepisów policjanci podjęli czynności służbowe. Niestety dwóch mężczyzn próbowało utrudnić policyjne czynności, znieważając oraz naruszając nietykalność cielesną mundurowych.
Tue, 20 Oct 2020 12:00:00 +0200

Skuteczny pościg policjantów za poszukiwanym trzema listami gończymi nagrała kamera nasobnaKarę pięciu lat pozbawienia wolności odbędzie mężczyzna, który był poszukiwany trzema listami gończymi. 36-latek z piskiem opon ruszył z miejsca kontrolowania go przez policjantów. Poszukiwanego ukrywającego się w zaroślach po kilkunastu minutach odnalazł policyjny pies Schemi wraz ze swoim przewodnikiem. Mężczyzna trafił już za kratki.
Tue, 20 Oct 2020 11:00:00 +0200

Groził popełnieniem samobójstwa. 34-latka szukali policjanci i strażacyW piątkowy wieczór, 16 października br., złotoryjscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia mężczyzny, który po rodzinnej kłótni wyszedł z domu, grożąc popełnieniem samobójstwa. W kilkugodzinne poszukiwania 34-latka zaangażowani byli policjanci i miejscowi strażacy ochotnicy. Do działań wykorzystano psa tropiącego oraz drona. Cała akcja miały szczęśliwy finał, a poszukiwany mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został objęty specjalistyczną opieką lekarską.
Tue, 20 Oct 2020 11:00:00 +0200

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 67-latkaO wielkim szczęściu może mówić 67-letni zaginiony myszkowianin, którego o północy odnaleźli policjanci. Mężczyzna, który po południu wybrał się do lasu, utknął w bagnie i nie potrafił się już z niego wydostać. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, ponieważ niska temperatura zagrażała życiu zaginionego, który był zziębnięty i wyczerpany. Trafił pod opiekę lekarzy.
Tue, 20 Oct 2020 10:00:00 +0200

Policjant po służbie zatrzymał dileraFunkcjonariusz po służbie wspólnie z kolegą zatrzymał dilera narkotykowego. Podczas ujęcia mężczyzna przygotowywał narkotyki do dalszej sprzedaży. 24-latkowi z gminy Wyrzysk grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wspólnie z nim zatrzymano nieletniego, którego dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.
Tue, 20 Oct 2020 10:00:00 +0200

„Być może uratował mi życie” – telefon z podziękowaniami dla policjantaPodczas kontroli osób przebywający na kwarantannie policjant usłyszał w słuchawce głos osłabionej kobiety, która nie była w stanie podejść do okna. Rozpytał kobietę o jej stan zdrowia, a następnie poinstruował, co powinna zrobić. Dzięki temu kobieta szybko trafiła do szpitala. Po kilku dniach zadzwoniła do komendy podziękować, ponieważ empatia i działanie policjanta prawdopodobnie uratowały jej życie.
Tue, 20 Oct 2020 10:00:00 +0200

Policjanci zatrzymali poszukiwanego ENADzielnicowi podlegli świdwińskiej komendzie zatrzymali 28-latka poszukiwanego przez norweski wymiar sprawiedliwości. Europejski nakaz aresztowania wydany został w związku z dokonaniem szeregu przestępstw narkotykowych na terenie Norwegii. Zatrzymany w sobotę trafił do policyjnego aresztu. Dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.
Tue, 20 Oct 2020 10:00:00 +0200