OkNews.GdzieSzukac.pl
Na bieżąco najważniejsze wydarzenia, z kanałów informacyjnych RSS
Next.gazeta.pl

Najnowsze w serwisie Next.gazeta.pl

USA pozywa Google'a za praktyki monopolistyczne. Złożono pozew federalnyDepartament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oraz 11 stanów pod przewodnictwem Teksasu złożyły we wtorek pozew przeciwko firmie Alphabet. To spółka matka Google, które zarzuca się praktyki monopolistyczne.
Tue, 20 Oct 2020 20:41:00 GMT

Już co piąty test na koronawirusa w Polsce daje wynik pozytywny. Prawie najwięcej w Europie [WYKRES DNIA]Cały czas rośnie w Polsce odsetek pozytywnych testów na koronawirusa. W ostatnich dniach już co piąty test wskazuje na zakażenie. Pod tym względem należymy do czołówki Europy.
Tue, 20 Oct 2020 17:46:00 GMT

Od 100 lat pilnują bezpieczeństwa na niebie. Jak wygląda praca kontrolera lotów?20 października obchodzi się na świecie święto kontrolerów ruchu lotniczego. W tym roku ten zawód kończy już 100 lat. Profesja ta wciąż budzi wiele emocji z powodu wielkiej odpowiedzialności i proporcjonalnych do niej ogromnych zarobków.
Tue, 20 Oct 2020 17:31:00 GMT

Na rynek trafił nowy bilon. Problemy z płatnościami w parkometrach przez zmianę stopu do produkcji monetGłównie na południu Polski do obiegu weszły nowe monety w nominałach od 10 groszy do złotówki. Mogą one nie działać w niektórych parkometrach i automatach.
Tue, 20 Oct 2020 17:08:00 GMT

Do premiery Cyberpunka został już tylko miesiąc. Keanu Reeves przypomina o tym w najnowszym spocie- Jeszcze zanim ktoś pośle ci kulkę, zdążysz spalić całe to miasto - zapowiada Keanu Reeves w najnowszym spocie Cyberpunka 2077. A do wielkiego pożaru został już tylko miesiąc.
Tue, 20 Oct 2020 16:05:00 GMT

Izrael był najmocniej dotkniętym epidemią krajem na świecie. Lockdown podziałał, ale wielkim kosztemIzrael bardzo powoli otwiera się po miesięcznym lockdownie. Gdy był wprowadzany we wrześniu, kraj był w światowej czołówce w dobowym przyroście nowych zakażeń i osób zmarłych w przeliczeniu na milion mieszkańców. Teraz statystyki bardzo mocno spadły, ale bardzo restrykcyjna izolacja społeczna wywołała rozruchy w kraju.
Tue, 20 Oct 2020 15:20:00 GMT

Drugi lockdown w Irlandii, częściowy w Belgii i Holandii, lokalny w Niemczech. Europa walczy z pandemiąDruga fala koronawirusa rozlała się w Europie i choć rządy państw bronią się przed lockdownem, który wyniszcza gospodarkę, niektóre uznają, że wyjścia nie ma. Irlandia po raz drugi zamknęła obywateli w domach, podobnie chce zadziałać Walia, mamy też pierwszy lokalny lockdown w Niemczech. Sytuacja w wielu państwach, w tym w Polsce, jest bardzo niepokojąca i pojawia się pytanie: co jeśli rozwiązanie z Irlandii stanie się koniecznością?
Tue, 20 Oct 2020 15:07:00 GMT

Ustawa ws. mobilizacji lekarzy pod ostrzałem medyków. "Zaczyna się łapanka jak na ulicach Mińska"Prezydium Naczelnej Izby Lekarskiej krytykuje projekt ustawy ws. mobilizacji lekarzy. Wylicza niebezpieczne w jego opinii zapisy i obawia się, że przyjęcie dokumentu spowoduje chaos prawny i organizacyjny. "Zaczęła się jazda bez trzymanki" - komentuje Bartosz Fiałek z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Prace nad projektem zostały odroczone do środy 21 października.
Tue, 20 Oct 2020 14:14:00 GMT

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot planują wspólny biznes. Wkrótce konferencja, na której przedstawią projektKuba Wojewódzki i Janusz Palikot planują wspólny biznes. Na razie nieznane są szczegóły nowego projektu, wiele wskazuje jednak na to, że chodzi o branżę konopną. Szczegóły zostaną przedstawione w środę 21 października na konferencji on-line.
Tue, 20 Oct 2020 11:03:00 GMT

Opiekunka medyczna nie kryje rozżalenia: Jesteśmy traktowani jak pracownicy drugiej kategorii"Chciałabym, abyśmy byli traktowani jak osoby kompetentne, bo potrafimy wiele i robimy to z sercem i oddaniem i szacunkiem dla chorego. [...] Ale traktowani jesteśmy, niestety, jak pracownicy drugiej kategorii" - pisze opiekunka medyczna reagując na akcję "Wspieramy Was!" organizowaną przez Gazeta.pl.
Tue, 20 Oct 2020 10:59:00 GMT

Xioami prezentuje ładowanie bezprzewodowe o rekordowej mocy 80W. Pełna bateria w 19 minutXiaomi zaprezentowało właśnie nowy, najszybszy na świecie standard ładowania bezprzewodowego. Energia metodą indukcyjną może być dostarczana do smartfona z mocą aż 80W, co ma pozwolić na pełne naładowanie w czasie poniżej 20 minut.
Tue, 20 Oct 2020 10:52:00 GMT

Halina Szymańska otrzyma nową posadę. "Ma wspomóc ministra Pudę"Była szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska ma zostać szefową Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - informuje Wirtualna Polska. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki.
Tue, 20 Oct 2020 10:43:00 GMT

Niespodzianka w danych GUS. Solidny wzrost produkcji przemysłowej. "To już historia, idzie druga fala"Produkcja przemysłowa we wrześniu niespodziewanie wzrosła mocniej niż oczekiwano. To może podbić PKB za trzeci kwartał, ale nie zmienia faktu, że chodzi o dane historyczne, a końcówka roku i początek przyszłego stoją jak na razie pod znakiem koronawirusowej niepewności.
Tue, 20 Oct 2020 10:26:00 GMT

Będą trzynastki i czternastki dla seniorów w 2021 roku. Ważna deklaracja wiceministra- Będą trzynastki i czternastki dla seniorów w 2021 r. Pragnę uspokoić miliony seniorów w tej sprawie, niech się nie boją - zapowiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Tue, 20 Oct 2020 09:46:00 GMT

Na debacie w USA będzie "przycisk wyciszania". Donald Trump przyjdzie, choć sugerował bojkotMa być mniej przerywania i przekrzykiwania - przynajmniej w założeniach. Kolejna, ostatnia już debata prezydencka w USA, odbędzie się według nowych zasad. Mikrofony obu kandydatów nie będą cały czas włączone. Donald Trump jest bardzo niezadowolony z tego rozwiązania.
Tue, 20 Oct 2020 08:58:00 GMT